Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i treść są własnością autora, jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa..

niedziela, 16 sierpnia 2015

Malinowa kopuła o smaku straciatella

  • Słodka kopuła która urzeka smakiem i aromatem soczystych malin, zachwycająca niezmiennie zarówno dzieci jak i dorosłych, nie wyobrażam sobie lata bez tego deseru. Niezwykły smak uzyskałam małym nakładem pracy-tak jak lubię!
Składniki:

Warstwa z malinami:
2 galaretki czerwone
15 dag świeżych malin

Warstwa straciatella:
400 ml śmietanki kremowej 30%
200 g kremowego twarożku naturalnego
3 łyżki cukru pudru
1/2 tabliczki mlecznej czekolady
15 dag świeżych malin
4 łyżeczki żelatyny
10 dag okrągłych biszkoptów

Dodatkowo:
metalowa lub szklana okrągła miska
folia spożywcza


Sposób wykonania:

WARSTWA MALINOWA: Galaretki rozpuszczamy w 700 ml gorącej wody,odstawiamy do wystygnięcia. Maliny przebieramy, płuczemy i osuszamy. Miskę wykładamy folią spożywczą, wsypujemy maliny i zalewamy tężejącą galaretką, wstawiamy do lodówki aby dobrze stężała.WARSTWA STRACIATELLA: Żelatynę zalewamy małą ilością gorącej wody-tak aby można ją było rozpuścić. Dobrze schłodzoną śmietankę ubijamy na sztywną pianę, wsypując cukier puder w trakcie miksowania twarożek i płynną wystudzoną żelatynę.Na sam koniec wsypujemy startą na tarce czekoladę oraz świeże maliny, mieszamy delikatnie ręcznie aby owoce się nie rozpadły.


Masę wylewamy na warstwę z galaretą, wygładzamy łyżką, wciskamy biszkopty, wypukłą stroną do środka-aby utworzyć podstawę deseru. Chłodzimy całą noc w lodówce. Dekorujemy wg swojego uznania.


Smacznego!


9 komentarzy:

Będzie mi miło za każdy konstruktywny komentarz dotyczący przepisu.
Jednak, wiele firm chce się reklamować na moim blogu, dlatego musiałam włączyć moderowanie komentarzy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj