Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i treść są własnością autora, jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa..

wtorek, 5 lipca 2016

Ślimaczki na sałacie z malinami

Lekka, zdrowa i aromatyczna sałatka ze ślimaczkami z fileta z indyka i ziołowego serka kanapkowego  w połączeniu z malinami to hit lata, prosta i szybka w przygotowaniu, zachwyci amatorów niebanalnych smaków. Tak niewiele składników potrzeba do stworzenia pysznego dania.
Polecam, bo jest godna uwagi.






Składniki:

6 plastrów piersi pieczonej z indyka
6 łyżek ziołowego serka kanapkowego
1 główka kruchej  lodowej sałaty
20 dag świeżych malin
natka pietruszki do posypania

Sos:
4 łyżki oliwy z oliwek
½ łyżeczki  soku z cytryny
1 łyżeczka miodu
½ łyżeczki ziół do sałatek
Sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Pokrojoną na cienkie plasterki pierś z indyka, smaruję po łyżce serkiem kanapkowym zawijam ciasno w roladki, wkładam na godzinę do lodówki, aby masa stężała. Kroję na plastry.
Sałatę myję, rwę na małe kawałki układam na półmisku, układam ślimaczki z wędliny, posypuję malinami oraz posiekaną natką pietruszki.

Robię sos:
Oliwę ucieram z ziołami, miodem oraz sokiem z cytryny, doprawiam do smaku solą i pieprzem, przed podaniem polewam sałatkę.

Smacznego!






poniedziałek, 4 lipca 2016

Grillowany pstrąg z masełkiem cebulowym oraz salsą z ogórków małosolnych i suszonych pomidorów

Delikatna ryba jaką jest pstrąg, wymaga ostrzejszej oprawy. Tak przygotowaną z masełkiem cebulowym możecie śmiało wrzucić na ruszt, gdy pogoda dopisuje . Potrawę robi się szybko a smakuje jeszcze lepiej, idealna propozycja na przyjęcie pod chmurką.





Składniki:

2 wypatroszone pstrągi
4 plastry cytryny
4 grube plastry masła cebulowego lub czosnkowego
Gałązki świeżego koperku
Sól morska do smaku
Zioła do ryb

Salsa z małosolnych:
3 średnie ogórki małosolne
½ słoiczka suszonych pomidorów w oleju
½ papryczki chili marynowanej w oliwie
1 ząbek czosnku
1 łyżeczka miodu
Sok z cytryny
1 łyżka oliwy z oliwek
Szczypta mielonego imbiru

Sposób przygotowania:

Pstrągi umyć, osuszyć ręcznikiem papierowym, natrzeć z każdej strony solą oraz ziołową przyprawą do ryb, w środek włożyc gałązki koperku oraz po dwa plastry cebulowego masła z lodówki.
Odstawić na godzinę do lodówki.

Przygotować salsę:
Ogórki, paprykę chili, oraz osączone z zalewy suszone pomidory posiekać drobno, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek, wymieszać z oliwą, sokiem z cytryny, miodem i szczyptą mielonego imbiru , odstawić do lodówki.

Ryby grillować na kratce do ryb około 15 minut na średnim żarze podawać z salsą.

Smacznego!


czwartek, 30 czerwca 2016

Truskawkowa bombka





Szybki w przygotowaniu, deser na zimno, już na zakończenie sezonu truskawkowego, jest delikatny w smaku, kremowy i orzeźwiający ale też sycący, dla dorosłych bo z dodatkiem nasączonych likierem biszkoptów. Propozycja na niedzielną ucztę.
Można zrobić w różnych wariantach owocowych z pewnością warto do niego wrócić.....






Składniki:

330 ml śmietanki 30%
30 dag twarożku z wiaderka
3 czubate łyżki cukru pudru
5 dag startej białej czekolady
10 dag podłużnych biszkoptów
Likier truskawkowy do skropienia biszkoptów 
1 szklanka pokrojonych truskawek
400 ml wody
1 łyżka cukru
Metalowa miska

Dekoracja:
Bita śmietana
Truskawki
Świeża mięta

Sposób przygotowania:

Deser zaczynam od przygotowania galaretki truskawkowej:
Pokrojone truskawki zalewam 400 ml wody gotuję kompot, dodaję łyżkę cukru, zestawiam z ognia, wsypuję galaretkę mieszam aż się rozpuści, odstawiam do wystudzenia.
Metalową miskę wykładam w środku folią spożywczą, wylewam delikatnie tężejącą galaretkę, wstawiam do lodówki do całkowitego stężenia.

Żelatynę namaczam w zimnej wodzie jak w przepisie na opakowaniu, odciskam, przekładam do miseczki i rozpuszczam w mikrofali zostawiając na kilka sekund, należy uważać żeby jej nie zagotować bo straci swoje właściwości żelujące.
Dobrze schłodzoną kremówkę ubijam na sztywną pianę dodając w trakcie cukier puder oraz twarożek i płynną żelatynę oraz startą drobno białą czekoladę, całość miksuję na jednolitą masę.

Biszkopty łamię na kawałki, skrapiam dość solidnie likierem,  ale tak żeby nie rozmokły, dodaję do masy, mieszam delikatnie łyżką, wykładam na galaretkę, wkładam na całą noc do lodówki.

Następnego dnia ciasto wykładam na paterę, zdejmuję folię dekoruję bitą śmietaną, świeżymi truskawkami i miętą.
Smacznego!

środa, 29 czerwca 2016

Warzywna frittata z serem żółtym

Jakiś czas temu zostałam zaproszona przez  Moniecką Spółdzielnię Mleczarską do kulinarnego wyzwania dla blogerów, gdzie gdzie należało stworzyć danie z udziałem sera żółtego.
Pomysł na ten posiłek przyszedł pod wpływem chwili, i podsunął mi go syn gdy wrócił głodny do domu J a on lubi  treściwie i smacznie zjeść, postawiłam więc na prostotę,  w lodówce miałam trochę warzyw i młodych ziemniaczków z poprzedniego dnia z obiadu, i tak oto powstała kolorowa frittata z patelni.






Składniki:

4 młode ziemniaki
3 jajka
2 łyżki kwaśnej śmietany 18%
Kawałek pora
1 cienka parówka z szynki
½ czerwonej papryki
10 dag sera aldamer
1 łyżeczka klarowanego masła
½ pęczka natki pietruszki
Szczypta gałki muszkatołowej
Szczypta curry
Sól i pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Ugotowane ziemniaki kroję w grube plastry, ser żółty w kostkę, paprykę w paski a por w pół krążki.
Na patelni rozgrzewam masło, wrzucam paprykę i pora duszę pod przykryciem około 5 minut-aż zmięknie, następnie dodaję pokrojoną w plastry parówkę, mieszam, doprawiam do smaku solą i pieprzem , dodaję ziemniaki.

Jajka miksuję ze śmietaną , doprawiam gałką oraz curry do smaku, zalewam warzywa, posypuję pokrojonym serem żółtym, przykrywam pokrywką i trzymam na malutkim ogniu do czasu, aż jajka będą ścięte, przed podaniem posypuję grubo natką pietruszki.
Smacznego !








wtorek, 28 czerwca 2016

Kabaczety z sosem tzatziki

Z mięsa mielonego powstaną nie tylko zwykłe mielone, proponuję teraz obiad pod chmurką –grillowane kabaczety, mimo tak niewielu składników są przepyszne. 
Podałam je z delikatnym sosem tzatziki… o tej porze roku szkoda czasu na długie gotowanie, a one szybko się robią i zawsze się udają. Polecam!






Składniki:

½ kg mielonego mięsa z szynki
1 mała cebula
2 ząbki czosnku
4-5 łyżek wody
1 łyżka przyprawy do kebaba
Sól i pieprz do smaku

Sos tzatziki:
1 szklanka jogurtu naturalnego
1 łyżka majonezu
1 świeży ogórek
2 ząbki czosnku
Sól i pieprz do smaku
Świeży koperek

Sposób wykonania:

Mięso mielone połączyć z posiekaną drobniutko cebulą, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek wsypać przyprawę do kebaba, sól oraz pieprz, wymieszać, wlać wodę i ponownie wyrobić masę. Uformować w dłoniach wałeczki,lekko spłaszczyć, ułożyć na szklanej desce i włożyć na pół godziny do lodówki.
Przygotować sos tzatziki:
Ogórka umyć razem ze skórką zetrzeć na tarce o grubych  oczkach, sok odcisnąć, do ogórków dodać jogurt i majonez, oraz przeciśnięty przez praskę czosnek, doprawić do smaku solą oraz pieprzem, wymieszać. Udekorować świeżym koperkiem.
Schłodzić w lodówce.

Kabaczety ułożyć na ruszcie piec około 10 minut z każdej strony aż będą pięknie zrumienione i nie surowe w środku. Podawać z sosem.
Smacznego!


poniedziałek, 27 czerwca 2016

Naleśniki ryżowe z twarożkiem, truskawkami i arbuzem oraz recenzja patelni Valdinox




Patelni w kuchni mam mnóstwo, ale jednej mi długo brakowało…typowo do naleśników  J …jedne spełniają swoje zadanie drugie nie, smażenie ma być przyjemne bez niespodzianek że ciasto będzie przywierało, dobra patelnia to taka żeby smażyć na jak najmniejszej ilości tłuszczu, na szczęście różnorodne, znakomitej jakości patelnie są dla każdej z nas na wyciągnięcie ręki.
Zdecydowanie minęły już czasy kiedy jedna patelnia służyła do „wszytkiego” i królowała w kuchni aż do zdarcia .




Dziś opowiem Wam krótko o patelni Valdinox- z serii Rock-wygląda świetnie, tak jak by była granitowa, wygląd dla mnie jest równie ważny jak funkcjonalność ,nie muszę się wtedy wstydzić, że ktoś wejdzie do mojej kuchni, a tu szpeci  coś na kuchence, nie muszę  obawiać się że zaraz coś pęknie, coś odpadnie , coś się przypali, nie nagrzewające się uchwyty to zdecydowany dla mnie  plus, mineralna powłoka wewnętrzna oraz zewnętrzna spełnia swoje zadanie, łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć miękką gąbką i gotowe. Nadaje się zarówno do kuchni gazowych jak i indukcji. Ja sprawdziłam ją tylko na gazowej ale producent zapewnia że jest do wszystkich typów kuchenki co pokazują oznaczenia na spodzie patelni.



Aluminiowy korpus, o grubości 4 mm, w połączeniu z powłoką mineralną doskonale przewodzi ciepło, szybko i równomiernie się nagrzewa. Warto mieć taką perełkę w swojej kuchni. Na niej właśnie zrobiłam te oto naleśniki. Sprawdziła się znakomicie!
Naleśniki  ryżowe z dodatkiem twarożku i owoców możemy przygotować nie tylko na śniadanie ale również na deser czy lekki obiad, u mnie często goszczą na stole mając w domu naleśnikożerców J




Składniki:

1 szklanka mleka ryżowego
1 szklanka gazowanej wody mineralnej
Szczypta soli
1 łyżeczka cukru
3 jajka
1 ½  szklanki mąki tortowej
Olej kokosowy do smażenia
Nadzienie:
35 dag kremowego twarożku
2 łyżki słodkiej śmietanki
16 g cukru z prawdziwą wanilią
1 szklanka pokrojonych truskawek
1 szklanka pokrojonego arbuza
Syrop klonowy do polania lub polewa czekoladowa

Sposób przygotowania:

Jajka ubić na puszystą pianę z cukrem, dodać szczyptę soli, wlać mleko ryżowe oraz wodę gazowaną, wsypać mąkę i wymieszać mikserem na jednolitą masę.
Odstawić ciasto na 30 minut, po czym wlewać chochelką porcję ciasta na rozgrzaną patelnię z dodatkiem niewielkiej ilości oleju kokosowego i smażyć naleśniki. W trakcie już nie ma potrzeby dodawania oleju wiec ja już smażyłam praktycznie bez tłuszczu dzięki temu ciasto jest chrupiące.



Nadzienie:
Twarożek utrzeć  ze śmietanką i cukrem, smarować usmażone naleśniki, posypać owocami zawinąć w rulon, polać syropem klonowym lub polewą , udekorować melisą i podawać od razu.

Życzę smacznego!

Garnki i patelnie tej firmy kupicie w sklepie internetowym
Piękno w domu









sobota, 25 czerwca 2016

Chłodnik arbuzowo-truskawkowy z bezowymi piankami

Kiedy robi się gorąco nie musimy stać przy garnkach, wtedy najlepiej spisują się zimne chłodniki.
To pyszna i zdrowa propozycja z soczystym arbuzem skąpanymi w słońcu truskawkami i…..bezowymi piankami, czyż nie brzmi to pysznie?
Zapewniam, że tak samo smakuje jak wyglada ;) 




Składniki:

1 kg arbuza
1 szklanka truskawek
1,5 szklanki słodkiej płynnej śmietanki 22%
1 łyżka miodu
Świeża mięta do dekoracji

Bezowe pianki:
1 białko
2 łyżki cukru
½ litra mleka
½ laski wanilii


Sposób przygotowania:

Arbuza oczyszczam z pestek, truskawki obieram z szypułek, wkładam do wysokiego garnka, wlewam śmietankę i miksuję blenderem, dosładzam miodem, mieszam, wkładam na jakiś czas do lodówki.

Robię bezowe pianki:
Białko miksuję przystawką  blendera do ubijania piany, w trakcie wsypuję cukier i miksuję do momentu aż piana będzie gęsta i lśniąca-około 1 minuty.

Mleko zagotowuję z wydrążonymi  ziarenkami wanilii, łyżeczką nabieram pianę z białek i wrzucam na wrzątek, gotuję około 2 minut przewracając pianki w trakcie na drugą stronę, łyżką cedzakową wyciagam z mleka, studzę. 
Zimny chłodnik rozlewam do miseczek, obkładam piankami i podaję.

Smacznego!



Do przygotowania tego chłodnika użyłam blendera który od dziś 25.06. pojawia się w ofercie   Lidl Polska jeśli szukacie dobrego sprzętu do chłodników, koktajli w przystępnej cenie to polecam Wam właśnie ten.
W trzech wariantach kolorystycznych więc kazda Pani domu znajdzie coś dla siebie.



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj