Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i treść są własnością autora, jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa..

niedziela, 16 lipca 2017

Andruty kokosowo-orzechoweDomowe kajmaki to smaki mojego dzieciństwa, pyszne, słodkie, masa kokosowa w połączeniu z nutą orzechową tworzy zgrany duet. Idealne na słodki poczęstunek czy przyjęcie urodzinowe dla dzieci.

Tradycyjne, smaczne i domowe.


Składniki;


1 opakowanie suchych wafli

Masa kakaowo-orzechowa:
15 dag masła
2 pełne łyżki ciemnego kakao
2 pełne łyżki mielonych orzechów włoskich
100 ml mleka 2%
5 dag mleka w proszku
8 dag cukru

Masa kokosowa:
20 dag masła
10 dag wiórek kokosowych białych
12 dag cukru
120 ml mleka 2%
10 dag mleka w proszku

Dodatkowo:
Polewa z białej czekolady

Jak je wykonać ? 


Masa kakaowo-orzechowa:
Masło, cukier, płynne mleko, oraz kakao, doprowadzamy do wrzenia, gdy się zagotuje, wsypujemy mielone orzechy, mieszamy do uzyskania jednolitej masy, zdejmujemy z ognia, lekko studzimy, do ciepłej masy wsypujemy mleko w proszku, mieszamy aż będzie gęste jednolita masa.


Masa kokosowa:
Masło, cukier, płynne mleko zagotowujemy w rondelku, gdy się połączy, wsypujemy wiórka kokosowe, zagotowujemy , zdejmujemy z ognia i do ciepłej masy, wsypujemy mleko w proszku, mieszamy aż masa się połączy i nie będzie grudek, ma być jednolita.


Przełożenie:
Na pierwszy suchy wafel, rozsmarowujemy połowę jeszcze ciepłej masy kakaowo-orzechowej, przykrywamy drugim waflem, rozsmarowujemy połowę masy kokosowej, przykrywamy trzecim waflem i smarujemy resztą masy kakaowej, przykrywamy  czwartym waflem i smarujemy resztą masy kokosowej, przykrywamy ostatnim waflem. Całość  dociskamy ciężką deseczką aby masy dokładnie się skleiły, po upływie paru godzin  dekorujemy je płynną rozpuszczoną polewą z białej czekolady, odstawiamy najlepiej na całą noc.

Kroimy przed podaniem na małe prostokąty.Życzę smacznego :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło za każdy konstruktywny komentarz dotyczący przepisu.
Jednak, wiele firm chce się reklamować na moim blogu, dlatego musiałam włączyć moderowanie komentarzy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj