Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i treść są własnością autora, jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa..

środa, 25 października 2017

Uda kurczaka pieczone na kapuście



Codziennie stoimy przed wyborem co zrobić dobrego na obiad gdy zwykłe kotlety się przejadły.
Polecam udka w musztardowej marynacie pieczone na słodkiej świeżej kapuście która pod wpływem soków z mięsa jest pyszna i służy za jarzynkę, doskonała propozycja zarówno na świąteczny jak i codzienny obiad. Tak przygotowane mięso z kurczaka kusi wyglądem i jest banalnie proste do przygotowania.

Składniki:
6 ud kurczaka bez pałek- 1,20 kg 
½ główki małej świeżej kapusty
3 liście laurowe

Marynata:
2 łyżki musztardy starofrancuskiej lub rosyjskiej z ziarnami gorczycy
3 łyżki majonezu
½ cebuli
3 ząbki czosnku
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka słodkiej papryki
1 łyżeczka przyprawy do kurczaka
natka pietruszki do posypania


Jak wykonać danie?

Mięso z ud umyć, osuszyć ręcznikiem papierowym, ułożyć w misce.

Przygotować marynatę:
Musztardę połączyć z majonezem, dodać posiekaną drobniutko cebulkę, przeciśnięty przez praskę czosnek,  wsypać sól i przyprawy, wymieszać na jednolitą masę zalać mięso, dokładnie łyżką przemieszać aby pokryło się w całości marynatą, odstawić  do lodówki na minimum 3 godziny.


Kapustę poszatkować nożem, ułożyć na dnie naczynia żaroodpornego razem z liściem laurowym.  Na wierzchu ułożyć zamarynowane mięso. 


Piec w nagrzanym piekarniku do 180*c przez około godzinę aż mięso będzie mięciutkie. 

Gdyby za szybko się przypiekało można nakryć folią aluminiową którą należy zdjąć 10 minut przed końcem pieczenia aby mięsko się zrumieniło. Podawać posypane posiekaną natką pietruszki  z gotowanymi ziemniakami.


Smacznego!


poniedziałek, 23 października 2017

Forszmak-gulaszowa





Jesienią organizm domaga się konkretów i większej liczby kalorii, rozgrzewające dania  jednogarnkowe  są teraz na czasie, forszmak wspaniale rozgrzewa dzięki mielonej  papryce , szybko się robi i syci na wiele godzin. Można nim nakarmić całą rodzinę i każdy może sobie odgrzać, kiedy tylko ma na to ochotę. Idealny zamiast dwudaniowego obiadu.

Składniki:
70 dag  schabu bez kości 
30 dag cienkiej kiełbasy np. śląskiej
około 800 ml wody lub domowego bulionu
2 cebule
2 marchewki
1 czerwona papryka
4 pieczarki
3 ogórki kiszone
2 pełne łyżki koncentratu pomidorowego
2 łyżki mąki pszennej
2 łyżki oleju
2 liście laurowe
4 ziarenka ziela angielskiego
1 łyżeczka słodkiej papryki
1 łyżeczka czubrycy czerwonej
½ łyżeczki ziarnistego pieprzu
Sól morska do smaku
Świeżo mielony czarny pieprz do smaku
Natka pietruszki do posypania

Sposób przygotowania:

Schab opłukać pokroić w kostkę, kiełbasę w pół plasterki. Cebulę obrać , paprykę wydrąży ć z nasion, pokroić w kostkę, tak samo pieczarki, obraną marchewkę  oraz ogórki kiszone.

W garnku rozgrzać 2 łyżki oleju, wrzucić mięso oraz posiekaną cebulę,  oprószyć czubrycą oraz słodką papryką, przesmażyć, dodać kiełbasę, oprószyć mąką pszenną, smażyć 3 minuty, zalać gotującą się wodą lub gorącym bulionem, dodać marchewkę  liście laurowe, ziele angielskie i pieprz w ziarnach przykryć gotować  20 minut na wolnym ogniu, po tym czasie dodać pokrojoną paprykę, pieczarki i ogórki, dodać koncentrat, doprawić solą i ewentualnie mielonym pieprzem,  dusić kolejne 20-30 minut aż mięso będzie miękkie. 

Zestawić z ognia, podawać z posiekaną zieleniną.
Gęstość zupy można regulować ilością dodanej wody lub bulionu.





Smacznego!

niedziela, 22 października 2017

Ciasto jabłkowo serowe z polewą czekoladową




Duża porcja dobrego ciasta. Kruche blaty, gotowany sernik, warstwa biszkoptowa i prażone jabłka z galaretką-ciasto choć czasochłonne nie jest trudne do wykonania, jedno z moich ulubionych połączeń smakowych. Najlepsze na drugi dzień po przygotowaniu, kiedy kruche blaty zmiękną i smaki się połączą.  Idealny wypiek na różne okazje w tym świąteczne. Jest pyszne, gorąco polecam, dla wielbicieli przekładanych ciast.


Ciasto kruche na blachę 25/30 cm
½ kg mąki pszennej
¾ szklanki cukru
30 dag masła
16 g cukru waniliowego
4 żółtka
2 łyżki śmietany 18%
½ łyżeczki proszku do pieczenia

Gotowany sernik:
½ kg mielonego półtłustego twarogu
3 jajka
10 dag masła
½ szklanki cukru
1 budyń śmietankowy
150 ml mleka

Biszkopt:
3 jajka
3 czubate łyżki mąki pszennej
3 łyżki cukru
½ łyżeczki proszku do pieczenia

Masa jabłkowa:
5-6 sztuk dużych jabłek winnych
2-3 łyżki cukru
1 łyżka masła
½ szklanki wody
2 galaretki agrestowe

Polewa czekoladowa:
125 g masła
3 łyżki cukru pudru
3 łyżki mleka
2 łyżki ciemnego kakao
1 czubata łyżeczka żelatyny 


Do posypania:

Przygotowanie:


Ciasto kruche:
Mąkę pszenną wymieszać z cukrem oraz proszkiem do pieczenia, dodać żółtka, śmietanę i pokrojone na kawałki zimne masło, szybko zagnieść ciasto kruche, podzielić na dwie części, wylepić  dno dwóch jednakowych  blaszek wyłożonych papierem do pieczenia, ponakłuwać widelcem, piec w nagrzanym piekarniku do 180*c przez 20 minut. Upiec dwa kruche blaty. Po upieczeniu, przenieść delikatnie na kratkę kuchenną. Wystudzić.

Biszkopt:
Jajka wbić do miski, wsypać cukier, ubić na puszysta jasną pianę, wsypać mąkę wymieszana z proszkiem do pieczenia, wymieszać ręcznie rózgą lub mikserem na najniższych obrotach, ciasto wylać do wyłożonej papierem pergaminowym formy-takiej samej jak piekliśmy kruche blaty. Piec 20 minut w temp 170*c. Po upieczeniu wystudzić.

Sernik gotowany:
Masło przełożyć do garnka, rozpuścić, dodać twaróg, wbić jajka, wsypać cukry, postawić garnek na średnim ogniu na kuchence, mieszać rózgą aż masa się  połączy. Budyń rozprowadzić w mleku, wlać do masy serowej cały czas mieszając ugotować tak jak gotujemy zwykły budyń, masa zgęstnieje.

Jeden blat kruchego ciasta umieścić powrotem w formie do pieczenia, wylać ciepły ale nie gorący sernik, rozprowadzić łyżką, gdy wystygnie przykryć upieczonym biszkoptem.

Masa jabłkowa:
Jabłka obrać okroić w kostkę,  w rondelku rozgrzać masło, dodać jabłka, wsypać cukier-tyle zależy jak kwaśne mamy jabłka, podlać wodą i uprażyć aż zaczną się rozpadać, zdjąć garnek z ognia, wsypać suche galaretki, mieszać aż się rozpuszczą, wystudzić, zimną, tężejącą już masę jabłkową rozprowadzić na biszkopcie. Przykryć kruchym blatem.


Polewa:
Żelatynę zalać mlekiem, odstawić do spęcznienia.
 Resztę składników umieścić w garnuszku i podgrzać w kąpieli wodnej aż składniki się połączą do gorącej czekoladowej masy dodać spęczniałą żelatynę mieszać do momentu uzyskania gładkiej lśniącej masy.
Polewą polać gotowe ciasto, udekorować dowolną posypką, chłodzić całą noc w lodówce.
Przed podaniem ciasto zostawić na godzinę w temp pokojowej aby zmiękło.





Słodkich wypieków!






piątek, 20 października 2017

Jednogarnkowy kociołek z soczewicą



Nastały jesienne niekoniecznie ciepłe dni, wszystko się zmienia i znów wracamy do pożywnych dań jednogarnkowych, zgodnie z prawami natury o tej porze roku chce się jeść bardziej treściwie, co wcale nie znaczy, że musi być niezdrowo, kociołek z czerwoną soczewicą z dodatkiem papryki, pieczarek na kiełbasce z dużą ilością cebulki jest pożywny i zdrowy, a po za tym gotuje się samo i na dodatek  błyskawicznie. Wspaniały aromat i smak bez zbędnych składników.

Składniki na 4-5 porcji:
20 dag drobnej czerwonej soczewicy (polecam z Lidla)
20 dag cienkiej kiełbasy np. śląskiej
15 dag chudego boczku wędzonego
2 cebule
Około 1 litr wody lub bulionu domowego
½ czerwonej papryki
3 duże pieczarki
2 średnie marchewki
2 liście laurowe
4 sztuki ziela angielskiego
1 łyżeczka przyprawy do dań z fasoli Prymat
1 łyżeczka musztardy
1 łyżeczka ketchupu ostrego
Szczypta ostrej papryki do smaku
Sól do smaku
Świeżo mielony pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Kiełbasę pokroić w pół plasterki, boczek i cebulę w kostkę. Wrzucić do garnka i przesmażyć razem pod przykryciem  aż boczek się wytopi a cebula zeszkli. 

Dodać pokrojoną w kostkę paprykę, marchewkę  oraz na ćwiartki pieczarki, wsypać soczewicę, wrzucić  liść laurowy  i ziele angielskie, zalać połową gorącego bulionu lub wody, dodać przyprawę do dań z fasoli i na wolnym ogniu gotować , od czasu do czasu zamieszać, w trakcie gotowania dolewać resztę bulionu aż soczewica będzie miękka, (ta z Lidla gotuje się 7 minut) dodać musztardę oraz ketchup, doprawić delikatnie solą -wędzony boczek i kiełbaska jest dość słona wiec należy uważać, pieprzem i ostrą papryką. 

Zagotować, zestawić z ognia. Kociołek jest dość gęsty za sprawą soczewicy, nie ma potrzeby  żadnego zagęszczania.

Podawać  gorący   np. z pszenna bułeczką. Pycha :) 


Smacznego!

środa, 18 października 2017

Test patelni Woll Szafir Lite





Wydawać się może, że zakup patelni to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Na rynku  dostępnych jest wiele rodzajów patelni, różnią się ceną, wielkością, wagą oraz wygodą użytkowania i przeznaczeniem.


Od kilku tygodni jestem posiadaczką patelni  do smażenia bez tłuszczu  firmy Woll z linii Szafir którą testowałam przez ten czas  gruntownie. Nie miała ze mną lekko oj nie.

"Patelnia dla smażenia bez tłuszczu WOLL, patelnie  grillowe"




Trwała, funkcjonalna i pojemna, idealna dla mojej 4 osobowej rodziny a także dla tych którzy lubią gotować, dusić i smażyć szybko, smacznie i zdrowo.


Linia Saphir Lite -to patelnie z powłoką tytanowo - szafirową przeznaczone na kuchnie każdego rodzaju;  indukcyjne, elektryczne, gazowe, węglowe
Specjalna szlachetna powłoka - ceramika szafirowa- zapewnia długą żywotność naczynia natomiast nanokompozytowa powłoka w technologii "non-stick"  pozwala przygotowywać posiłki z minimalną ilością tłuszczu lub nawet go wyeliminować z wielu potraw. Przez co nasze potrawy są mniej kaloryczne i zdrowsze.


Prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jest bardzo dobrze i starannie wyprofilowana szeroka (28 cm średnicy), wysoka (7 cm) i pojemna (3,5 litra)

Dno- wysoce odporne  na zarysowania, jest grube i równomiernie rozprowadza się ciepło, co przekłada się na ograniczenie zużycia energii do gotowania i pieczenia. Nie odkształca się nawet przy wysokiej temperaturze.



”Patelnie dla smażenia bez tłuszczu WOLL, patelnia z odpinaną rączką”



 Szklana pokrywa: Wykonana z hartowanego i polerowanego, żaroodpornego szkła. Służy do energooszczędnego gotowania/pieczenia w temp. do 250 °C.

"Patelnie dla smażenia bez tłuszczu WOLL, patelnia z odpinaną rączką”







Z powodzeniem spełnia też rolę garnka, czy naczynia żaroodpornego, tak właśnie tak, można w niej zapiekać w piekarniku przy temp 250*c , sprawdziłam! 
Gdy ją nabyłam ta funkcja ogromnie mi się spodobała bo jak mam w szafce mnóstwo  patelni przeróżnych , tak żadna nie nadawała się do piekarnika.

 Początkowo obawiałam się patrząc na delikatną z wyglądu  plastikową rączkę czy się nie zwęgli a ja nie spalę domu,  ale nic takiego nie miało miejsca!  Patelnia i pokrywka, a przede wszystkim ta wspomniana wcześniej  rączka zdały test w piekarniku doskonale. 

Warto zaznaczyć, że jest to patelnia z odpinaną rączką co jest rozwiaząniem bardzo praktycznym pozwalającym zaoszczędzic miejsce.


Wreszcie udało mi sie zrobić moja ulubioną potrawę ! -Risotto z kurczakiem i warzywami z piekarnika,  żeby nie było, że jestem gołosłowna, przedstawiam Wam zdjęcia,  wyszło dużo lepsze niż gotowane metodą tradycyjną,  jak wiecie risotto jest daniem którego nie zostawimy na chwilę na kuchence , zaraz się przypala bez mieszania, teraz robienie risotto to sama przyjemność. Od momentu zalania bulionem zapiekało się w 200*c w piekarniku.
 Wyszło kremowe i nic nie przywarło do dna. 
Oczywiscie trzeba uważać bo jak na kuchence rączka sie nie nagrzewa tak w piekarniku już tak.


”Patelnie dla smażenia bez tłuszczu WOLL, patelnia z odpinaną rączką”







 Patelnia do smażenie bez tłuszczu  Woll- to dla mnie naczynie wielofunkcyjne. 
Z radością przygotowywałam w niej różne  potrawy jednogarnkowe. To naprawdę spore ułatwienie!



Sprawdziłam też jak usmaży się filet z kurczaka bez tłuszczu w jogurtowej marynacie, ze smażonym ananasem: nic nie przywarło, ananas skarmelizował się we własnym soku a kurczak był równomiernie usmażony i soczysty. Bez ociekającego tłuszczu jak to ma miejsce przy tradycyjnym smażeniu.






                                                                                                         
 Czyszczenie patelni-po smażeniu to sama przyjemność, wystarczy sam ręcznik papierowy lub miękka gąbka, płyn do mycia naczyń, i ciepła woda, bez szorowania przypaleń itp. Oczywiscie producent zezwala na mycie w zmywarce,ale wg mnie jest to zbędne, bo jej mycie zajmuje dosłownie chwilę!

Podsumowując- Rewelacyjna patelnia na długie lata, choć tania nie jest, jestem tego zdania, że warto dopłacić i cieszyc się komfortem użytkowania niż tracić niepotrzebnie czas na nerwy i szorowanie przypaleń.
Jestem przekonana, że producent udzielajac 25 letnie gwarancji na dno i 2 letniej na uchwyty jest świadomy i przekonany co do jakości produktu.
Szczerze polecam patelnie tej marki, są warte swojej ceny, to nie moja pierwsza patelnia w mojej kuchni, mam ich więcej niż sukienek w szafie i wiem co piszę. Na pewno nie jedna z Was będzie zadowolona z zakupu, bedzie też wspaniałym prezentem dla kochających gotować i nie tylko.
O specyfikacji tych patelni możecie więcej poczytać na stronie Woll
Serdecznie zapraszam, a firmie dziękuję za możliwość testowania.

Wszystkich czytelników bloga zapraszam do zakupów z rabatem -15% na cały koszyk . Kod rabatowy uzyskacie wpisując  hasło: WANILIA15 kod jest ważny do 30.11.2017 r.  :) 







                                                           
   







niedziela, 15 października 2017

Torcik kakaowy z powidłami





Ciasto kakaowe na pograniczu murzynka i brownie, ciężkie, wilgotne , ale nie zakalcowate, jest puszyste, przełożone warstwami powideł śliwkowych smaczne nie przesłodzone  i nie zapycha, oblane polewą i posypane prażonymi orzeszkami arachidowymi. 
Jedno z moich ulubionych jesiennych ciast do filiżanki herbaty. Jego wykonanie jest bardzo proste. Gdy chcemy upiec w większej formie składniki należy podwoić.

Tortownica 20cm

Składniki:
2 jajka
10 dag masła
15 dag cukru pudru
25 dag mąki tortowej
100 ml kwaśnej 18% śmietany
100 ml zimnej wody
3 łyżki ciemnego kakao
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
1 płaska łyżeczka sody Dr.Oetker
Szczypta soli
Słoiczek powideł śliwkowych do przełożenia
Dowolna polewa czekoladowa do dekoracji
Prażone orzeszki arachidowe do posypania

Jak wykonać ?

Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia-samo dno.

W rondelku umieścić masło, wlać wodę,  wsypać kakao, kawę, cukier, podgrzać na średnim ogniu do rozpuszczenia masła i uzyskania jednolitej masy bez grudek.
Zdjąć z ognia, przestudzić, gdy masa będzie wystudzona-może być letnia-dodać jajka, śmietanę oraz ekstrakt z wanilii, trzepaczką ubić lub mikserem tylko do połączenia. 
Wsypać mąkę wymieszaną z sodą oraz szczyptą soli. Wymieszać.
Wylać do tortownicy. 
Piec w nagrzanym do 170*c piekarniku na grzaniu góra –dół przez około 45-50 minut-sprawdzić patyczkiem czy jest upieczone, najwyżej zostawić jeszcze na kilka minut piekarniku.

Zimne ciasto przekroić wzdłuż na 3 blaty. 
Przełożyć każdą warstwę powidłami, lekko docisnąć, wierzch polać rozpuszczoną polewa czekoladową( u mnie pomarańczowa) i posypać orzeszkami.





Słodkich wypieków!

wtorek, 10 października 2017

Sernik „mandarynkowy łaciatek”



Co mogę o tym serniku powiedzieć ? Smaczny! O lekko mandarynkowej nucie przełamanej gorzkim kakao, kruchy słodki spód i pomarańczowa polewa dopełniają całości. Klasyka z nowoczesnym twistem, jeden z lepszych serniczków do popołudniowej kawy . Błyskawiczny do przygotowania, gdyż  nie bawimy się w mielenie sera, tylko wszystko traktujemy blenderem na jednolitą konsystencję, potem wylewamy na kruchy spód, pieczemy, polewamy polewą, a gdy stężeje delektujemy się smakiem J Prawda, że prosty jak budowa cepa ?

Składniki:
Spód:
3/4 szklanki mąki pszennej
6 dag  masła
2 łyżki cukru
1 żółtko
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Masa serowa:
½ kg półtłustego twarogu
½ szklanki mleka 2%
½ szklanki cukru
1 puszka mandarynek -300 ml 
½ szklanki mleka w proszku
4 jajka
2 płaskie łyżki ciemnego kakao
Pomarańczowa polewa czekoladowa lub zwykła 
Dowolna posypka do dekoracji

Sposób wykonania:
Spód:
Do miski wsypać suche składniki, dodać masło, żółtko i zagnieść jednolite ciasto, wyłożyć na spód natłuszczonej keksówki o wym 12/35 cm, wyrównać.

Masa:
Pokruszony twaróg i pozostałe składniki w tym puszkę mandarynek razem z sokiem   umieścić w głębokiej misce, zmiksować blenderem na jednolitą konsystencję bez grudek , ¾ masy serowej wylać na kruchy spód, do reszty wsypać kakao i dokładnie wymieszać, wylać na wierzch jasnej masy, można lekko przemieszać warstwy-ja nie mieszałam i dlatego ciemna warstwa została idealna na górze.

Wstawić sernik do nagrzanego do 180*c piekarnika piec około 45-50 minut. 
Studzić przy uchylonych drzwiczkach piekarnika aż całkiem ostygnie.
Zimny udekorować polewą, posypać posypką.
Słodkich wypieków!


niedziela, 8 października 2017

Drożdżowe ślimaczki z nadzieniem pomarańczowym




Ciasto drożdżowe piekę zawsze kiedy mam…lenia, zazwyczaj przyczynia się do tego deszczowa pogoda za oknem, powiem Wam szczerze  nie mam cierpliwości do robienia ciasteczek, ale do ciasta drożdżowego zawsze…mogłabym je zagniatać codziennie i chyba ono lubi mnie z wzajemnością, bo zawsze wychodzi mi mięciutkie i puszyste, ślimaczki z konfiturą pomarańczową są pyszne, odrywane po kawałku z blaszki,  polecam podawać z kubkiem gorącej czekolady J  

Składniki:

Na dużą blachę 40/24 cm
80 dag mąki pszennej typ 500
450-500 ml ciepłego mleka
20 dag cukru
10 dag masła
3 żółtka
1 całe jajko
Szczypta soli
1 słoiczek konfitury pomarańczowej
Jajko do posmarowania ciasta
Szczypta cynamonu

 Jak wykonać ?
Mąkę przesiewamy do dużej miski, wsypujemy cukier, suche drożdze oraz cukier ze skórką cytrynową, mieszamy, wbijamy całe jajko, dodajemy żółtka, wlewamy ciepłe mleko i zagniatamy ciasto, masło rozpuszczamy do płynnej konsystencji, wlewamy do ciasta, ponownie zagniatamy aż ciasto wchłonie tłuszcz i będzie jednolite. 
Przykryć ściereczką wynieść w ciepłe miejsce na godzinę aby podwoiło swoją objętość.


Gotowe ciasto zagnieść na podsypanej mąkę stolnicy, podzielić na dwie równe części, rozwałkować na dwa prostokąty, rozsmarować konfiturę, zawinąć jak roladę, następnie pokroić na paski. 

Ślimaczki układać obok siebie w natłuszczonej formie, odstawić na 15 minut gdy ślimaczki podrosną, posmarować rozkłóconym jajkiem, posypać całość szczyptą cynamonu. Piec 40 minut w temp 180*c.





Słodkich wypieków !

czwartek, 5 października 2017

Potrawka dyniowa z salami, makaronem i jasnym sosem Łowicz




Teraz kiedy przede mną ciężki okres w życiu i codzienne kursowanie między domem a oddziałem radioterapii daje się we znaki,  doceniam szybkie posiłki i słoiczki gotowego sosu w szafce, tak właśnie w takich momentach docenia się je najbardziej, kiedy wracasz do domu i nie wiadomo w co ręce wsadzić, obowiązki czekają bo nikt za Ciebie nic nie zrobi  a głodny brzuszek domaga się posiłku.
Nie wyobrażam sobie obiadu bez jarzyn,  w ogródku nadal rośnie cukinia i dynia te polskie warzywa są najsmaczniejsze na świecie, w szafce miałam resztki makaronu, w lodówce wyrazisty w smaku ser więc tak powstało na szybko to danie, choć proste to smakiem wyborne. Wszystko robię w większej ilości i na zapas bo z patelni nie problem sobie podgrzać . No to smacznego!

Składniki:
Na 2-3 porcje
30 dag makaronu świderki
1 słoik sosu Łowicz
10 dag salami
1/2 małej dyni
1/2  papryczki chili
1 cukinia
2 cebule
2 łyżki oliwy
3 łyżki startego sera grana padano
½ łyżeczki curry
Sól morska do smaku
Pieprz świeżo mielony do smaku
Natka pietruszki do posypania

Jak wykonać ?

Makaron ugotować all dente w osolonym wrzątku, odcedzić na durszlaku.
Cebule obrać posiekać w kostkę, salami i wydrążone z nasion chilii pokroić w cienkie paski, obraną dynię i cukinię w grubszą kostkę.
Na głębszej patelni rozgrzać oliwę, dodać cebulę zeszklić, dorzucić salami oraz pokrojone warzywa, posolić i doprawić pieprzem do smaku, przykryć  pokrywką poddusić aż warzywa zmiękną, wtedy dodać słoiczek sosu Łowicz  doprawić curry, poddusić aż zabulgocze, wsypać ugotowany makaron , całość  wymieszać z tartym serem grana padano, posypać natką, podawać prosto z patelni lub przełożyć na talerze.

#lowicz




Wpis dodaje do akcji konkursowej Jeden sos wiele dań:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj