Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i treść są własnością autora, jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa..

wtorek, 30 maja 2017

Lodowy puchatek





Deser który przypomina mi wakacje w górach, kiedy zmęczeni całodzienną wędrówką po szlakach, wstąpiliśmy do pewnej zakopiańskiej kawiarni na uzupełnienie  utraconych kalorii, wtedy smakował jak nigdy J

Ptasie mleczko, warstwa śmietanki, tęczowa galaretka ,owoce i lody, całość udekorowana jest z grubsza posypką Lion, listek świeżej mięty to kropka nad „i” Deser zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Smak lata!

Składniki:

Na 4-6 pucharków
Ptasie mleczko:
330 ml śmietany kremówki
1 zielona galaretka kiwi lub agrestowa

300 ml bitej słodkiej śmietany
1 galaretka kiwi
1 galaretka poziomkowa Dr.Oetker
20 dag świeżej borówki
6 łyżek posypki Lion
10 gałek lodów waniliowych
Świeże liście mięty do dekoracji

Sposób przygotowania:

Deser zaczynamy od przygotowania galaretek:
Galaretkę kiwi, poziomkową oraz brzoskwiniową rozpuszczamy, każdą osobno w 300 ml gorącej wody, rozlewamy do płaskich misek, odstawiamy do całkowitego stężenia-najlepiej do lodówki.
Stężałe wyjmujemy z naczynia kroimy w kostkę, mieszamy ze sobą.

Zieloną galaretkę do ptasiego mleczka rozpuszczamy w szklance gorącej wody, zostawiamy do lekkiego stężenia. Śmietanę kremówkę, dobrze schłodzoną ubijamy na sztywno, miksujemy z galaretką, od razu rozlewamy po równo do szklanych pucharków. Gdy stężeje (w lodówce)  rozkładamy warstwę bitej śmietany, posypujemy kolorowymi  galaretkami , oraz owocami, kładziemy do każdego pucharka po dwie gałki lodów waniliowych posypujemy posypką Lion. Dekorujemy miętą i podajemy.


Smacznego!



Sznycle z indyka w pieczarkach



Sznycle indyka w pieczarkach

Obiadowe danie które praktycznie robi się samo, wystarczy tylko kolejno dodawać składniki, tak przygotowane sznycle z indyka są nie tylko smaczne ale i soczyste a z młodymi ziemniakami smakują super. Taki obiad najlepiej smakuje zjedzony na świeżym powietrzu. Pycha!

Składniki:

80 dag sznycli z indyka
35 dag pieczarek
2 cebule
½ czerwonej papryki
10 dag szynki parmeńskiej
200 ml białego wina
1 czubata łyżka ostrej musztardy
2 łyżki oliwy
1 łyżeczka słodkiej papryki
1 łyżka  ziół włoskich (prowansalskich)
½ szklanki wody
Sól do smaku
Świeżo mielony pieprz do smaku
Natka pietruszki do posypania

Sposób przygotowania:

Pokrojone na plastry sznycle z indyka, myję i osuszam, obtaczam w papryce i ziołach włoskich odstawiam na pół godziny aby naszły przyprawami.

Cebulę i szynkę parmeńską kroję w kostkę, pieczarki na ćwiartki, paprykę w paski.

Na głębszej patelni lub w garnku z grubym dnem, wlewam oliwę, przesmażam cebulę z szynką aż się leciutko zrumieni, dodaję paprykę oraz pieczarki, podlewam winem i duszę 5-7 minut, po tym czasie dodaję obtoczone sznycle w przyprawach, podlewam wodą i duszę pod przykryciem aż mięso będzie miękkie, w trakcie dodaję musztardę doprawiam do smaku solą oraz pieprzem,  podczas  duszenia  część płynu odparuje a sos zgęstnieje. 
Nie ma potrzeby zagęszczania. 
Przed podaniem oprószyć świeżo posiekaną natką , podawać z młodymi ziemniakami.


Smacznego!

poniedziałek, 29 maja 2017

Szparagowa sałatka z tortellini i botwinką





Sezon na szparagi jest zdecydowanie za krótki, o tej porze roku są najlepsze, wykorzystuję je do czego się da razem z botwinką. Połączyłam te dwa smaki, dodałam serowe pierożki tortellini i wyszła mega smaczna sałatka.

Składniki:

1 pęczek zielonych szparagów
½ pęczka botwinki (liście)
1 malinowy pomidor
15 dag pierożków tortellini z serem
1 kulka mozzarelli w zalewie
½ pęczka świeżego koperku
Oliwa z oliwek do skropienia
½ łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
Biały pieprz do smaku
Sól morska do smaku

Sposób przygotowania:

Szparagi myjemy pod bieżącą wodą, gotujemy w wysokim garnku w osolonym wrzątku  przez 5-15 minut w zależności od grubości-mają pozostać jędrne ale musza być miękkie. Studzimy kroimy na kawałki.
Tortellini gotujemy wg przepisu na opakowaniu, odcedzamy, przelewamy wodą. Zostawiamy do ostygnięcia.
Botwinkę, pomidora i koperek myjemy, kroimy. Tak samo kroimy osączoną z zalewy ser mozzarella, wszytkie składniki mieszamy w salaterce, skrapiamy dobrej jakości oliwą oraz sokiem z cytryny, doprawiamy do smaku białym pieprzem oraz solą. Schładzamy w lodowce i podajemy.


Smacznego!

piątek, 26 maja 2017

Kurczak po włosku




Filety z kurczaka to najlepsze mięso na szybki posiłek, robi go się błyskawicznie w jednym garnku, z dodatkiem pomidorów, szynki parmeńskiej, pieczarek  i oliwek, najlepiej smakuje z ryżem na sypko.

Takim posiłkiem naje się cała rodzina. Polecam.

Składniki:

80 dag fileta z kurczaka
25 dag świeżych pieczarek
10 dag szynki parmeńskiej
5 dag wędzonego boczku
50 g zielonych oliwek
1 puszka pomidorów
1 cebula
½ cukinii
Kawałek pora
2 ząbki czosnku
2 łyżki pasty ajwar -niekoniecznie
100 ml białego wytrawnego wina
Zioła włoskie do smaku
Sól morska do smaku
Świeżo mielony pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Szynkę parmeńską i boczek pokroić na mniejsze kawałki, wrzucić do garnka, przykryć, smażyć aż tłuszcz się wytopi, wyjąć podsmażoną szynkę i boczek łyżką cedzakową na talerz a do tłuszczyku dodać pokrojoną cebulę,oraz por, dodać przeciśnięty przez praskę czosnek podsmażyć, 3-4 minuty, wlać wino, dusić aż odparuje,  włożyć pokrojonego na grubsze kawałki fileta oprószonego wcześniej solą oraz ziołami włoskimi, chwilę razem smażyć. 








Dodać pokrojone pieczarki oraz cukinię, wlać pomidory z puszki, doprawić ziołami oraz solą do smaku, przykryć garnek i dusić 15-20 minut, pod koniec dodać pastę ajwar do smaku, oraz pokrojone oliwki, posypać uprażoną szynką parmeńską z boczkiem i posiekaną bazylią.

 Podawać z ryżem ugotowanym na sypko.


Smacznego!


środa, 24 maja 2017

Ucierane ciasto z rabarbarem i kruszonką



Proste sezonowe ucierane ciasto, wilgotne i delikatne, słodko-kwaśne, posypane cytrynową kruszonką. Jedno z najsmaczniejszych ciast z owocami które można upiec w sumie bez okazji. Idealne na słodki poczęstunek do filiżanki herbaty.

Zawsze się udaje i szybko znika!




Składniki:

Blacha 25/30 cm
25 dag masła
15 dag cukru pudru
30 dag mąki tortowej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki zielonych migdałów
32 g cukru z wanilią
6 jajek
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
zielony barwnikk-opcjonalnie
½ kg pokrojonego rabarbaru

Kruszonka:
20 dag mąki tortowej
12 dag zimnego masła
1 łyżka otartej skórki z cytryny
10 dag cukru

Sposób przygotowania ciasta:

 Wszystkie składniki muszą mieć temp pokojową.

Miękkie masło utrzeć z cukrem pudrem i cukrem z wanilią na puszystą pianę, cały czas miksując wbijać po jednym jajku, miksując po każdym około 2 minut.
Mąkę tortową wymieszać z proszkiem do pieczenia, mielonymi migdałami oraz mąką ziemniaczaną, po łyżce dodawać stopniowo do masy jajecznej cały czas ucierając , aż do skończenia. 
¾ gotowego ciasta wykładamy do wyłożonej wcześniej pergaminem blaszki, do reszty dodać odrobinę zielonego  barwnika, zmiksować i wyłożyć na ciasto białe, widelcem lekko przemieszać warstwy, rozsypać świeżo pokrojony rabarbar
Składniki kruszonki połączyć ze sobą, rozetrzeć w palcach, posypać ciasto.

Piec około 45-50 minut lub do suchego patyczka w temp 175*c na grzaniu góra dół.



Słodkich wypieków!



poniedziałek, 22 maja 2017

Risotto ze szparagami i cukinią





Gdy na straganach królują szparagi u mnie w kuchni obowiązkowo  gotuje się risotto,
kremowe, dzięki ryżu arborio, sycące i bardzo smaczne, uwielbiam je i mogłabym na raz pochłonąć cały garnek, smaku dopełnia białe wino i tarty parmezan, nic wiecej do szczęścia nie trzeba.

Duet idealny. Zastrzyk optymizmu i energii, która pobudzi apetyt na życie. Pycha!

Składniki:

na dwie porcje:
120 g ryżu arborio
Pęczek zielonych szparagów
½ cukinii
1 cebula
2 łyżki masła
300 ml warzywnego domowego bulionu lub rosołu
100 ml białego wytrawnego wina lub cydru
50 g startego parmezanu
Sól morska do smaku
Świeżo mielony pieprz do smaku

Sposób przygotowania:

Szparagi dokładnie umyć pod bieżącą wodą, odłamujemy zdrewniałe końce, blanszujemy 2-3 minuty  w osolonym wrzątku, główkami do góry, odcedzamy, kroimy na kawałki.
Cukinię kroimy w grubszą kostkę. Na patelni rozpuszczamy łyżkę masła, wrzucamy cukinię a po chwili dodajemy szparagi smażymy 2-3 minuty, doprawiamy do smaku solą i pieprzem.

W garnku rozpuszczamy pozostałą łyżkę masła, wrzucamy pokrojona w kostkę cebulę szklimy na lekko złocisto, wsypujemy suchy ryż i ciągle mieszając smażymy 2 minuty, po czym wlewamy wino lub cydr i dokładnie mieszamy aż nieco odparuje i zostanie wchłonięte przez ryż. 
Gotujemy około 15 minut dolewając po trochu, stopniowo bulionu, kiedy ryż już zacznie dochodzić dodajemy podsmażone szparagi wraz z cukinią,
 mieszamy, doprawiamy do smaku solą oraz pieprzem, wsypujemy  tarty parmezan, mieszamy, zestawiamy z ognia i podajemy.



Smacznego!



niedziela, 21 maja 2017

Fritatta ze szparagami i rzodkiewką








Szparagi nadają się nie tylko do zupy czy kruchej tarty, korzystajmy z sezonu i delektujmy się smaczną fritattą –to propozycja na leniwe niedzielne śniadanie, zajmuje prawie tyle czasu co smażenie zwykłej jajecznicy, bogactwo smaków i aromatów.

Składniki:

na dwie porcje:
10 sztuk zielonych szparagów
Kawałek pora
½ cukinii
½ czerwonej papryki
1 ząbek czosnku
1 pęczek rzodkiewki
1 pęczek cienkiego szczypiorku
4 jajka
100 ml mleka
sól morska do smaku
Świeżo mielony pieprz do smaku
Olej do smażenia

Sposób przygotowania:

Szparagi opłukać pod bieżącą wodą, oderwać zdrewniałe końce, gotować 5 minut w osolonym wrzątku, odcedzić pokroić na kawałki, por, wydrążoną paprykę oraz umytą rzodkiewkę pokroić, ząbek czosnku przecisnąć przez praskę.
Na petalni rozgrzać niewielką ilość oleju, wrzucić czosnek oraz warzywa , podsmażyć do momentu aż zmiękną, dodać szparagi,  doprawić do smaku solą oraz pieprzem.
Jajka zmiksować z mlekiem na jednolitą masę, zalać warzywa na patelni, posypać szczypiorkiem , smażyć na wolnym ogniu do momentu aż wierzch się zetnie. Podawać od razu.


Smacznego!

piątek, 19 maja 2017

Wiosenna sałatka ze szparagami i sosem winegret



Uwielbiam lekkie sałatki ze szparagami, pełne kolorów wiosny, doskonale komponują się z domowym winegretem ,  wystarczy dobry pomysł i odrobina chęci aby z prostych składników wyczarować lekką  super smaczną i aromatyczną sałatkę. Sezon na szparagi jest krótki, korzystajmy póki czas.
 Na podwieczorek spisze sie doskonale, można też zabrać w słoiku do pracy.

Składniki:

½ główki lodowej sałaty
1 kulka mozzarelli
10 sztuk zielonych szparagów
1 malinowy pomidor
½ ogórka
Pęczek rzodkiewki
3 łyżki płatków migdałowych

Sos winegret:
3 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżka białego octu winnego
szczypta soli
szczypta pieprzu
1 mały ząbek czosnku 
1 czubata łyżeczka miodu
Posiekane zioła np. koperek

Sposób przygotowania:


Szparagi myję, odłamuję zdrewniałe końce, gotuję w osolonym wrzątku główkami do góry 3-4 minuty, wyciągam z wody, studzę, kroję na kwałki.
Sałatę, myję kroję, tak samo pomidora, ogórka i rzodkiewkę, składniki mieszam w salaterce, dodaję ugotowane i ostudzone szparagi oraz osączony z zalewy  pokrojony w kostkę ser mozzarella.

Sos winegret:
Kilka gałązek koperku siekam drobniutko , mieszam w słoiczku razem z przeciśniętym przez praskę ząbkiem czosnku, dodaję oliwę, sól, pieprz  miód, wlewam winny  ocet, słoiczek zakręcam i energicznie wstrząsam do jednolitego połączenia, sałatkę polewam przed podaniem, posypuję prażonymi na suchej patelni płatkami migdałowymi.




 Smacznego!













czwartek, 18 maja 2017

Tartaletki z kremem karpatkowym i rabarbarem




Kruche tartaletki można przygotować na nieskończenie wiele sposobów . Zarówno na słodko jak i na słono smakują doskonale. Takimi delicjami  na jeden kęs  z kremem karpatkowym i kwaśnym rabarbarem można mile zaskoczyć gości, smaku dopełniają prażone na suchej patelni płatki migdałowe.

Składniki:

Ciasto kruche:
2 czubate szklanki mąki pszennej Młynomag
25 dag masła
60 g cukru
Szczypta proszku do pieczenia
1 żółtko

Krem karpatkowy:
1/2 litra mleka
1 jajko
2 łyżki mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
4 łyżki cukru
1/2 kostki masła
kilka kropel aromatu cytrynowego


Wierzch:
½ kg rabarbaru
10 dag malin
1 szklanka cukru
½ szklanki płatków migdałowych

Sposób przygotowania;

Ciasto kruche:
Mąkę wymieszać z cukrem i szczyptą proszku do pieczenia, dodać żółtko oraz pokrojone w kostkę zimne masło, zagnieść ciasto.
Włożyć na 20 minut do lodówki, po czym rozwałkować na podsypanej lekko mąką stolnicy , wylepić nim foremki do tartaletek , ponakłuwać widelcem. Wstawić do nagrzanego do 180*c piekarnika i piec około 15-17 minut-do złocistego koloru.
Upieczone miseczki wyjąc, wystudzić.

Krem karpatkowy:
 Z 1/2 litra mleka odlewamy 3/4 szklanki pozostałość zagotowujemy z cukrem, do odlanej części mleka wbijamy jajko dodajemy mąki i miksujemy na gładko, wlewamy do gotującego się mleka i gotujemy budyń.
 Studzimy.
Miękkie masło ucieramy na puch dodając kilka kropel aromatu cytrynowego  oraz stopniowo cały czas miksując po łyżce zimnego budyniu aż powstanie puszysty  krem.

Wierzch:
Płatki migdałowe uprażyć na złocisto na suchej patelni.
Pokrojony rabarbar wymieszac z malinami, oraz kilkoma łyżkami wody, całość zagotować, dodać cukier oraz żel fiks, gotować jeszcze kilka minut, zestawić z ognia do całkowitego wystygnięcia.
Tartaletki napełniać kremem karpatkowym wierzch udekorować galaretką rabarbarową,  posypać płatkami migdałowymi.


Słodkich wypieków!




środa, 17 maja 2017

Tort bezowy z lodami




Krucha beza, puszysta warstwa śmietanki i zimne lody to trio obok którego nie da się przejść obojętnie, trzy warstwy wyśmienitego słodkiego smaku, do tortu można wykorzystać dowolne owoce lub miks ulubionych, podawać natychmiast po przełożeniu. 
Deser nad deserami, na paterze prezentuje się przepięknie, wbrew pozorom przygotowanie wcale nie jest trudne!

Składniki:

3 blaty bezowe o śr 20 cm
6 białek
30 dag cukru
1 łyżka soku z cytryny
2 łyżeczki maki ziemniaczanej
Szczypta soli

½ litra ulubionych lodów np. czekoladowych kupnych lub domowych
½ litra bitej śmietany 30%
Dowolne owoce do dekoracji
Świeża melisa do dekoracji
Frużelina wiśniowa do polania

Sposób przygotowania:

Beza:

Białka ubijam na sztywną pianę ze szczyptą soli, stopniowo cały czas ubijając wsypuję po łyżce cukru, aż do uzyskania gęstej masy, wlewam sok z cytryny oraz dodaję mąkę ziemniaczaną, miksuję.
Dwie duże płaskie blachy-od piekarnika, wykładam papierem pergaminowym, na jednej rysuję dwa okręgi o śr 20 cm na drugiej jeden, masę bezową dzielę na 3 równe części i rozsmarowuję na narysowanych okręgach formując koło.
Wkładam do nagrzanego do 170*c piekarnika z termo-obiegiem piekę 5 minut, po czym temperaturę zmniejszam do 115*c i suszę bezy 90 minut.

Zostawiam w uchylonym  piekarniku do momentu wystudzenia.
Najlepiej na całą noc.

Pierwszy blat bezowy układam na paterze, smaruję cienko bitą śmietaną, nakładam na całości, po grubym plastrze lodów przykrywam drugim blatem, czynność powtarzam, przykrywam ostatnim blatem bezowym, dekoruję bitą śmietanką owocami, melisą i frużeliną wiśniową. 
Kroję na kawałki natychmiast podaję.


Smacznego!



sobota, 13 maja 2017

Drożdżowe ciasto (jak u babci) z rabarbarem i kruszonką



To ciasto przypomina mi wakacje u babci, słodkie​ z mega ilością kruszonki z kwaśnym rabarbarem, mam do niego ogromny sentyment, czasami zmieniam tylko nadzienie na truskawki, porzeczki czy maliny, z kubkiem zimnego mleka czy kakao smakuje obłędnie….wracają wspomnienia!


Nie ma chyba bardziej prostszego ciasta….

Składniki:


Blacha 42/29 cm
Ciasto drożdżowe:
½ kg mąki pszennej typ 500
10 g suchych drożdży
2 jajka
300 ml ciepłego mleka
80 g stopionego masła
100 g cukru
Szczypta soli

½ kg rabarbaru
50 g płatków migdałowych

Kruszonka:
1 łyżka otartej skórki z cytryny
20 dag mąki pszennej
10 dag cukru
10 dag masła

Sposób przygotowania ciasta:


Mąkę mieszam z cukrem, suchymi drożdżami oraz szczyptą soli, wbijam jajka, wlewam ciepłe mleko i wyrabiam ciasto, gdy zacznie odchodzić od dłoni, zajmuje to kilka minut-wlewam stopione masło, ponownie wyrabiam , oprószam delikatnie mąką, przykrywam ściereczką i odstawiam w ciepłe miejsce aż podwoi objętość.

W tym czasie gdy ciasto rośnie kroję na kawałki rabarbar i przygotowuję kruszonkę:

Do miski wsypuję mąkę, mieszam z cukrem i otartą skórką z cytryny, dodaję wiórki zimnego masła, zagniatam palcami aż powstanie sypka kruszonka.


Wyrośnięte ciasto, wykładam do natłuszczonej masłem blachy, dociskam lekko do formy, posypuję pokrojonym rabarbarem oraz płatkami migdałowymi i grubo kruszonką, odstawiam ponownie w ciepłe miejsce na 15 minut aby ciasto znów podrosło, piekę w nagrzanym do 170*c piekarniku przez 30-35 minut. 

Przed podaniem można oprószyć pudrem-niekoniecznie.


Słodkich wypieków!



piątek, 12 maja 2017

Błyskawiczny makaron z warzywami i cieciorką




Szybka, smaczna, wiosenna propozycja obiadowa, gdy mamy mało czasu na stanie w kuchni przy garnkach  lub gdy wolimy iść na dłuższy spacer a brzuszek zapełnić trzeba . Źródło białka i witamin. 
Makaron jest dobry sam w sobie, wystarczy dodać kilka warzyw i przypraw a  z kieliszkiem białego wytrawnego wina stworzy duet idealny.

Składniki na 3-4 porcje

25 dag makaronu świderki
1 cukinia
½ brokułu
2 cebule
3 ząbki czosnku
1 puszka cieciorki gotowanej na parze
7-8 sztuk  pomidorków koktajlowych lub papryczkowych
100 ml dobrej jakości oliwy
Pęczek świeżej bazylii
Sól morska do smaku
Świeżo mielony pieprz do smaku
30 g tartego drobno parmezanu


Jak wykonać ?

Makaron gotujemy w osolonym wrzątku,tak jak w przepisie na opakownaniu.

Brokuł  dzielimy na mniejsze różyczki gotujemy all dente, odcedzamy.

Na patelni rozgrzewamy oliwę, wrzucamy przeciśnięty przez praskę czosnek oraz posiekaną cebulę, szklimy na lekko złocisty kolor, dodajemy pokrojoną w pół plastry cukinię, ugotowanego brokuła, oraz przekrojone na połówki pomidorki, całość mieszamy, podduszamy 3-4 minuty, dodajemy puszkę cieciorki wraz z zalewą, smażymy jeszcze minutę, dodajemy makaron, posypujemy posiekaną  bazylią, doprawiamy do smaku solą oraz pieprzem , posypujemy tartym parmezanem, mieszamy, rozkładamy na talerze, podajemy od razu.
Smacznego!


środa, 10 maja 2017

Pudding ryżowy z frużeliną rabarbarowo-malinową




Cudownie kremowy  pudding ryżowy z nutą wanilii, smaku dopełnia frużelina malinowo-rabarbarowa to mój ulubiony deser jeszcze z dzieciństwa, mały pucharek zdecydowanie zaspokoi ochotę na słodkość , może stanowić smaczną sytą kolację czy jako propozycja na drugie śniadanie, najlepiej smakuje na ciepło.

Składniki:


½ szklanki ryżu
1 szklanka wody
1,5 szklanki mleka
½ szklanki słodkiej śmietanki 30%
2-3  łyżeczki cukru
Szczypta soli
1 laska wanilii


Frużelina rabarbarowo-malinowa
30 dag świeżego rabarbaru
½ szklanki wody
10 dag malin
3 łyżki cukru
1 czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
Płatki migdałowe do posypania

Melisa do dekoracji



Sposób przygotowania:


 Do garnka z grubym dnem wlewamy wodę , wsypujemy ryż i gotujemy pod przykryciem ze szczyptą soli na wolnym ogniu około 15 minut, po tym czasie wlewamy mleko oraz śmietankę , dodajemy ziarenka z laski wanilii, słodzimy cukrem i gotujemy,  często mieszając,  do momentu aż ryż stanie się, miękki,  kleisty i wchłonie mleko.


Frużelina rabarbarowo-malinowa:

Rabarbar myjemy, kroimy na kawałki, wsypujemy do garnka mieszamy z malinami oraz cukrem, wlewamy wodę i gotujemy do momentu  aż owoce zaczną się rozpadać , mąkę ziemniaczaną rozprowadzamy w łyżce wody, wlewamy do owoców i zagęszczamy, gotujemy minutę, odstawiamy.
Pudding ryżowy przekładamy do szklanych pucharków, polewamy frużeliną, posypujemy płatkami migdałowymi uprażonymi na suchej patelni, dekorujemy listkami świeżej melisy.


Smacznego!








Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drukuj